RLR32C3321FRRE6
Mfr.Part #
RLR32C3321FRRE6
Description
RES 3.32K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Diameter :
4.83mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Length :
14.2748mm
Power Rating :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
3.32kOhms
Width :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR32C3321FRRE6
Vishay / Dale RLR32C3321FRRE6
Through Hole 3.32kOhms, 1W, Metal Film,