RLR32C3303FMRE6
Mfr.Part #
RLR32C3303FMRE6
Description
RES 330K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Package / Case :
Axial
Width :
4.83mm
Length :
15.87mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
330kOhms
Radiation Hardening :
No
Diameter :
4.83mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RLR32C3303FMRE6
Vishay / Dale RLR32C3303FMRE6
Through Hole 330kOhms, 1W, Metal Film,