RLR32C2R70GMRE5
Mfr.Part #
RLR32C2R70GMRE5
Description
RES 2.7 OHM 2% 1W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
15.87mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
2.7Ohms
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C2R70GMRE5
Vishay / Dale RLR32C2R70GMRE5
Through Hole 2.7Ohms, 1W, Metal Film,