RLR32C2611FRRE8
Mfr.Part #
RLR32C2611FRRE8
Description
RES 2.61K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Diameter :
4.83mm
Length :
15.87mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
1W
Resistance :
2.61kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C2611FRRE8
Vishay / Dale RLR32C2611FRRE8
Through Hole 2.61kOhms, 1W, Metal Film,