RLR32C2611FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C2611FRRE7
Description
RES 2.61K OHM 1% 1W AXIAL
Diameter :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
15.87mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.61kOhms
Datasheets
RLR32C2611FRRE7
Vishay / Dale RLR32C2611FRRE7
Through Hole 2.61kOhms, 1W, Metal Film,