RLR32C24R3FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C24R3FRRE7
Description
RES 24.3 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
24.3Ohms
Length :
15.87mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Diameter :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C24R3FRRE7
Vishay / Dale RLR32C24R3FRRE7
Through Hole 24.3Ohms, 1W, Metal Film,