RLR32C20R0FMBSL
Mfr.Part #
RLR32C20R0FMBSL
Description
RES 20 OHM 1% 1W AXIAL
Not Applicable
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Length :
14.2748mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Width :
4.83mm
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
20Ohms
Datasheets
RLR32C20R0FMBSL
Vishay / Dale RLR32C20R0FMBSL
20Ohms, 1W, Metal Film,