RLR32C1820FRRE8
Mfr.Part #
RLR32C1820FRRE8
Description
RES 182 OHM 1% 1W AXIAL
Length :
15.87mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
182Ohms
Diameter :
4.83mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Published :
Power Rating :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Axial
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Operating Temperature :
150°C
2
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR32C1820FRRE8
Vishay / Dale RLR32C1820FRRE8
Through Hole 182Ohms, 1W, Metal Film,