RLR32C1801GMRE5
Mfr.Part #
RLR32C1801GMRE5
Description
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL
Diameter :
4.83mm
Failure Rate :
M (1%)
Length :
15.87mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.8kOhms
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C1801GMRE5
Vishay / Dale RLR32C1801GMRE5
Through Hole 1.8kOhms, 1W, Metal Film,