RLR32C1622FMRE6
Mfr.Part #
RLR32C1622FMRE6
Description
RES 16.2K OHM 1% 1W AXIAL
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Diameter :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
16.2kOhms
Datasheets
RLR32C1622FMRE6
Vishay / Dale RLR32C1622FMRE6
Through Hole 16.2kOhms, 1W, Metal Film,