RLR32C1601GPRE6
Mfr.Part #
RLR32C1601GPRE6
Description
RES 1.6K OHM 2% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
4.83mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.6kOhms
Tolerance :
±2%
Power Rating :
1W
Length :
14.2748mm
Width :
4.83mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR32C1601GPRE6
Vishay / Dale RLR32C1601GPRE6
Through Hole 1.6kOhms, 1W, Metal Film,