RLR32C1501GPBSL
Mfr.Part #
RLR32C1501GPBSL
Description
RES 1.5K OHM 2% 1W AXIAL
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Package / Case :
Axial
Width :
4.83mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
1.5kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
18 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR32C1501GPBSL
Vishay / Dale RLR32C1501GPBSL
1.5kOhms, 1W, Metal Film,