RLR32C1472FMRE6
Mfr.Part #
RLR32C1472FMRE6
Description
RES 14.7K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
14.7kOhms
Failure Rate :
M (1%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Published :
Power Rating :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
14.2748mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
1W
Axial
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
4.83mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C1472FMRE6
Vishay / Dale RLR32C1472FMRE6
Through Hole 14.7kOhms, 1W, Metal Film,