RLR32C1301GMBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C1301GMBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.3K OHM 2% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Width :
4.83mm
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Power Rating :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
14.2748mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Package / Case :
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.3kOhms
Datasheets
RLR32C1301GMBSL
Vishay / Dale RLR32C1301GMBSL
1.3kOhms, 1W, Metal Film,