RLR32C11R5FMR64
Mfr.Part #
RLR32C11R5FMR64
Description
RES 11.5 OHM 1% 1W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Width :
4.83mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
11.5Ohms
Power (Watts) :
1W
Length :
14.2748mm
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Diameter :
4.83mm
Datasheets
RLR32C11R5FMR64
Vishay / Dale RLR32C11R5FMR64
Through Hole 11.5Ohms, 1W, Metal Film,