RLR32C1103GRB14
Mfr.Part #
RLR32C1103GRB14
Description
RES 110K OHM 2% 1W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Diameter :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Resistance :
110kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.2748mm
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Width :
4.83mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR32C1103GRB14
Vishay / Dale RLR32C1103GRB14
Through Hole 110kOhms, 1W, Metal Film,