RLR32C1070FPB14
Mfr.Part #
RLR32C1070FPB14
Description
RES 107 OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
107Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
14.2748mm
Width :
4.83mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Diameter :
4.83mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR32C1070FPB14
Vishay / Dale RLR32C1070FPB14
Through Hole 107Ohms, 1W, Metal Film,