RLR32C1002FRB14
Mfr.Part #
RLR32C1002FRB14
Description
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Width :
4.826mm
Power Rating :
1W
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Termination :
Length :
15.87mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
10kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Diameter :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
18 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Datasheets
RLR32C1002FRB14
Vishay / Dale RLR32C1002FRB14
Through Hole 10kOhms, 1W, Metal Film,