RLR32C1000GMR64
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C1000GMR64
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 2% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
4.83mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Number of Terminations :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Width :
4.83mm
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Resistance :
100Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR32C1000GMR64
Vishay / Dale RLR32C1000GMR64
Through Hole 100Ohms, 1W, Metal Film,