RLR20C8870FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C8870FRRE5
Description
RES 887 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
887Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR20C8870FRRE5
Vishay / Dale RLR20C8870FRRE5
887Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,