RLR20C82R0GSR36
Mfr.Part #
RLR20C82R0GSR36
Description
RES 82 OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
82Ohms
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C82R0GSR36
Vishay / Dale RLR20C82R0GSR36
82Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,