RLR20C8251FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C8251FSRSL
Description
RES 8.25K OHM 1% 1/2W AXIAL
Axial
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
8.25kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C8251FSRSL
Vishay / Dale RLR20C8251FSRSL
8.25kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,