RLR20C75R0FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C75R0FRRE5
Description
RES 75 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
11.43mm
Package / Case :
Axial
Diameter :
3.51mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
75Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C75R0FRRE5
Vishay / Dale RLR20C75R0FRRE5
Through Hole 75Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,