RLR20C6R49FSB14
Mfr.Part #
RLR20C6R49FSB14
Description
RES 6.49 OHM 1% 1/2W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Resistance :
6.49Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Bulk
Published :
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C6R49FSB14
Vishay / Dale RLR20C6R49FSB14
6.49Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,