RLR20C6651FPB14
Mfr.Part #
RLR20C6651FPB14
Description
RES 6.65K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Axial
Width :
3.51mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
6.65kOhms
Datasheets
RLR20C6651FPB14
Vishay / Dale RLR20C6651FPB14
6.65kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,