RLR20C64R9FPRSL
Mfr.Part #
RLR20C64R9FPRSL
Description
RES 64.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Not Applicable
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
64.9Ohms
Contains Lead
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
9.525mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C64R9FPRSL
Vishay / Dale RLR20C64R9FPRSL
64.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,