RLR20C6493FSB14
Mfr.Part #
RLR20C6493FSB14
Description
RES 649K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
32 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Resistance :
649kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C6493FSB14
Vishay / Dale RLR20C6493FSB14
649kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,