RLR20C6192FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C6192FRRSL
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
61.9kOhms
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
9.525mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C6192FRRSL
Vishay / Dale RLR20C6192FRRSL
61.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,