RLR20C6040FSR36
Mfr.Part #
RLR20C6040FSR36
Description
RES 604 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
604Ohms
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C6040FSR36
Vishay / Dale RLR20C6040FSR36
604Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,