RLR20C5R62FSB14
Mfr.Part #
RLR20C5R62FSB14
Description
RES 5.62 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
5.62Ohms
Length :
391μm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C5R62FSB14
Vishay / Dale RLR20C5R62FSB14
5.62Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,