RLR20C5622FSB14
Mfr.Part #
RLR20C5622FSB14
Description
RES 56.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
56.2kOhms
Datasheets
RLR20C5622FSB14
Vishay / Dale RLR20C5622FSB14
56.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,