RLR20C5621FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C5621FRBSL
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/2W AXIAL
Series :
CIR
Failure Rate :
R (0.01%)
Features :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Axial
Product Type :
Circular MIL Spec Connector
Product Category :
Circular MIL Spec Connector
Subcategory :
Circular Connectors
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Resistance :
5.62 kOhms
Composition :
Metal Film
ITT Cannon
Other Names :
RLR20C5621FRBSL-MIL
Size / Dimension :
0.138 Dia x 0.375 L (3.51mm x 9.53mm)
Brand :
ITT Cannon
Datasheets
RLR20C5621FRBSL
Vishay / Dale RLR20C5621FRBSL
5.62 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,