RLR20C5600GSB14
Mfr.Part #
RLR20C5600GSB14
Description
RES 560 OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Metal Film
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
560Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Datasheets
RLR20C5600GSB14
Vishay / Dale RLR20C5600GSB14
560Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,