RLR20C5110FSR3611
Mfr.Part #
RLR20C5110FSR3611
Description
RES 511 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
391μm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Composition :
Metal Film
Power Rating :
500mW
Resistance :
511Ohms
Non-RoHS Compliant
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C5110FSR3611
Vishay / Dale RLR20C5110FSR3611
511Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,