RLR20C4R30GRRE7
Mfr.Part #
RLR20C4R30GRRE7
Description
RES 4.3 OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±2%
Length :
11.43mm
Diameter :
3.51mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.3Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C4R30GRRE7
Vishay / Dale RLR20C4R30GRRE7
Through Hole 4.3Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,