RLR20C4702GRBSL
Mfr.Part #
RLR20C4702GRBSL
Description
RES 47K OHM 2% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
47kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Not Applicable
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Packaging :
Bulk
Width :
3.51mm
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C4702GRBSL
Vishay / Dale RLR20C4702GRBSL
47kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,