RLR20C46R4FRB14
Mfr.Part #
RLR20C46R4FRB14
Description
RES 46.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
2
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
11.43mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Width :
3.51mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Termination :
Power Rating :
500mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
3.51mm
Resistance :
46.4Ohms
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C46R4FRB14
Vishay / Dale RLR20C46R4FRB14
Through Hole 46.4Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,