RLR20C43R0GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C43R0GSRSL
Description
RES 43 OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
43Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±2%
Length :
391μm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
RLR20C43R0GSRSL
Vishay / Dale RLR20C43R0GSRSL
43Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,