RLR20C4300GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C4300GSRSL
Description
RES 430 OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Length :
391μm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
430Ohms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C4300GSRSL
Vishay / Dale RLR20C4300GSRSL
430Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,