RLR20C4223FMRSL
Mfr.Part #
RLR20C4223FMRSL
Description
RES 422K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Metal Film
Width :
3.51mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
32 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
422kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C4223FMRSL
Vishay / Dale RLR20C4223FMRSL
422kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,