RLR20C34R8FPBSL
Mfr.Part #
RLR20C34R8FPBSL
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
9.525mm
Width :
3.51mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
34.8Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
500mW
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C34R8FPBSL
Vishay / Dale RLR20C34R8FPBSL
34.8Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,