RLR20C33R2FSR36
Mfr.Part #
RLR20C33R2FSR36
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Resistance :
33.2Ohms
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C33R2FSR36
Vishay / Dale RLR20C33R2FSR36
33.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,