RLR20C33R2FRRE811
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C33R2FRRE811
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Mount :
Through Hole
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
33.2Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
11.43mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Package / Case :
Datasheets
RLR20C33R2FRRE811
Vishay / Dale RLR20C33R2FRRE811
Through Hole 33.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,