RLR20C3321FRRE8
Mfr.Part #
RLR20C3321FRRE8
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Metal Film
Published :
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
3.32kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
11.43mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C3321FRRE8
Vishay / Dale RLR20C3321FRRE8
Through Hole 3.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,