RLR20C3303GRB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C3303GRB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 330K OHM 2% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power Rating :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
3.51mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
330kOhms
Diameter :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Package / Case :
Composition :
Metal Film
Datasheets
RLR20C3303GRB14
Vishay / Dale RLR20C3303GRB14
Through Hole 330kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,