RLR20C3303GMRE7
Mfr.Part #
RLR20C3303GMRE7
Description
RES 330K OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Non-RoHS Compliant
Diameter :
3.51mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Composition :
Metal Film
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
32 Weeks
Resistance :
330kOhms
Length :
11.43mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C3303GMRE7
Vishay / Dale RLR20C3303GMRE7
Through Hole 330kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,