RLR20C27R0GSRE6
Mfr.Part #
RLR20C27R0GSRE6
Description
RES 27 OHM 2% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
27Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C27R0GSRE6
Vishay / Dale RLR20C27R0GSRE6
27Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,