RLR20C2702GSB14
Mfr.Part #
RLR20C2702GSB14
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
27kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Tolerance :
±2%
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C2702GSB14
Vishay / Dale RLR20C2702GSB14
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,