RLR20C2702FRR36
Mfr.Part #
RLR20C2702FRR36
Description
RES 27K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
391μm
Resistance :
27kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2702FRR36
Vishay / Dale RLR20C2702FRR36
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,