RLR20C2701GSB14
Mfr.Part #
RLR20C2701GSB14
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Stock
100
In Stock :
100
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
33 Weeks
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Contains Lead
Length :
391μm
Resistance :
2.7kOhms
Datasheets
RLR20C2701GSB14
Vishay / Dale RLR20C2701GSB14
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,